top oczyszczaczy powietrza

Polecane oczyszczacze powietrza – nasze TOP 5

Poszukiwania oczyszczacza powietrza mogą oznaczać długotrwały research oraz wiele godzin spędzonych na przeglądaniu specyfikacji – choć nie muszą. Przedstawiamy Państwu nasz ranking oczyszczaczy, które cieszą się największą popularnością wśród naszych klientów.

Oczyszczacze powietrza – ranking topowych modeli

Zebraliśmy wybór pięciu modeli, które cieszą się popularnością wśród kupujących. Każdy z nich oferuje nieco inny zestaw funkcjonalności. Poszczególne oczyszczacze powietrza tworzące niniejszy ranking dedykowane są do wykorzystania w pomieszczeniach o różnej powierzchni.

To model dedykowany dla osób poszukujących lekkiego i przenośnego oczyszczacza powietrza. Urządzenie waży zaledwie 265 g, dzięki czemu może być użytkowane: w samochodzie (pasuje do uchwytu na kubek), na biurku (w domu lub w biurze) lub posłużyć do odświeżenia ubrań w garderobie czy szafie. Wyposażony jest w filtr cząstek PM10, który wychwytuje także pyłki, potencjalnie uciążliwe dla alergików. Model UJ-GC20E-B posiada również funkcję jonizacji Plasmacluster, która wspiera neutralizowanie wirusów, bakterii czy zarodników pleśni (co okaże się szczególnie przydatne w samochodzie).

Jest to niewielkie urządzenie, odpowiednie do pomieszczeń o powierzchni do 26 m². Sprawdzi się zatem w niewielkiej kawalerce lub pokoju w biurze. Czytelne czujniki informują o aktualnym stężeniu zanieczyszczeń. Urządzenie zostało wyposażone w 4 filtry: wstępny, pochłaniający zapachy, HEPA oraz nawilżający. Do tego posiada funkcję jonizacji – oferuje więc funkcjonalność pełnowymiarowych urządzeń, zamkniętą w designerskim, czarnym korpusie. Tryb pracy urządzenia jest cichy, więc może pracować także w nocy.

Model KC-A60EUW, do pomieszczeń nie większych niż 48 m², jest opcją odpowiednią dla większych pomieszczeń i mieszkań. Może pracować, generując szum na poziomie od 19 do 49 dB. Wyposażony został w system poczwórnego filtrowania, funkcję Plasmacluster, a także 4 czujniki (kurzu, zapachów, temperatury i wilgotności), które pomogą jeszcze precyzyjniej kontrolować warunki panujące w pomieszczeniu. Ten model oferuje szeroki wybór trybów pracy, od automatycznego, poprzez manualny, nocny oraz tryb Pollen, dedykowany do neutralizowania pyłków, stanowiących problem dla alergików.

Stanowi bardzo wydajną opcję, dedykowaną do oczyszczania powietrza na przestrzeni nawet do 62 m². W naszym rankingu jest to model, który oferuje także najcichszy tryb pracy nocnej (na poziomie 15 dB, co porównać można do szmeru liści). FP-J80EUW ma do zaoferowanie 7 trybów pracy, system poczwórnego filtrowania, funkcję Plasmacluster oraz czujnik stężenia pyłów PM2,5, które stanowią jedną z najbardziej szkodliwych frakcji tworzących smog.

Przedstawiamy także oczyszczacz powietrza VP-A1S70WH. Ranking naszego sklepu nie byłby kompletny bez urządzenia marki Vestfrost. To model o pięknej, nowoczesnej formie, który dedykowany jest do pomieszczeń powierzchni do 80 m². Działa w oparciu o 5-stopniowe oczyszczanie powietrza, wykorzystujące w filtry, technologię UV-C LED oraz Plasma ION. Urządzeniem można sterować z poziomu aplikacji mobilnej, a obsługę dodatkowo ułatwia przejrzysty, kolorowy wyświetlacz ze wskaźnikami stężenia kurzu i lotnych związków organicznych.

Mamy nadzieję, że nasz ranking oczyszczaczy okazał się pomocny przy zakupach. Jeśli nadal nie wiesz na jaki model się zdecydować, zachęcamy do kontaktu! Doradzimy, który z dostępnych w ofercie Przystanku Dom modeli okaże się najlepszą opcją, dobraną wedle Twoich potrzeb.