Oczyszczacz powietrza do 500 zł

Czy warto inwestować w mniejsze oczyszczacze powietrza? Powiedzmy jasno: tego typu urządzenie nie nada się do oczyszczenia powietrza w całym mieszkaniu czy większym pokoju – może natomiast pomóc uzdatnić powietrze w naszym najbliższym otoczeniu, np. przy biurku, w samochodzie lub w pobliżu łóżka. W tej kategorii można znaleźć wybór modeli w cenie poniżej tysiąca złotych. Ich zaletą jest bezsprzecznie niewielki wymiar i kompaktowa konstrukcja.

Oczyszczacz powietrza do 500 zł? Czy to ma sens?

Czy przenośny oczyszczacz powietrza ma prawo działać wydajnie? Tak, pod warunkiem, że korzysta się z niego w odpowiedni sposób. Taki oczyszczacz to urządzenie pomocnicze, które pomoże w poprawie jakości powietrza:

  • w samochodzie – jeśli będzie umieszczone np. w uchwycie na kubek (do czego nadają się np. małe oczyszczacze marki Sharp),
  • w pobliżu biurka lub stanowiska pracy – niezależnie od tego czy pracujemy zdalnie czy stacjonarnie, w biurze,
  • pracując przy komputerze – poprawiając nawilżenie powietrza
  • w czasie wyjazdów – gdyż jest łatwe do spakowania i przewiezienia.

W tej półce cenowej można natknąć się także na wybór oczyszczaczy oferujących opcję jonizacji powietrza. To właśnie ona umożliwia na neutralizowanie szkodliwych cząstek. Poprzez nasycanie powietrza ładunkami dodatnimi i ujemnymi, drobiny przytrzymywane są na poziomie podłogi, dzięki czemu, np. siedząc przy biurku czy podróżując samochodem, nie wdychamy ich bezpośrednio.

Po jaki oczyszczacz powietrza do 500 zł sięgnąć

Po niewielki oczyszczacz powietrza powinni sięgać przede wszystkim alergicy. Kompaktowe urządzenie z wydajnym filtrem umożliwi oczyścić powietrze w naszym najbliższym otoczeniu, pozbywając się m.in.:

  • do około 80% pyłów i szkodliwych cząstek,
  • wirusy, bakterie oraz zarodniki grzybów pleśniowych,
  • kurz i roztocza, które są częstą przyczyną alergii.

Jaki oczyszczacz powietrza do 500 zł wybrać? Warto zatem postawić na urządzenie, które będzie wyposażone w wydajny filtr, który będzie wychwytywał większe cząstki oraz jonizator. Ich połączone działanie pozwala poprawić jakość powietrza, a także nieco je odświeżyć. Jednym z cenionych na rynku rozwiązań jest technologia Plasmacluster marki Sharp. Pomaga ona skutecznie redukować elektryczność statyczną, która bezpośrednio jest odpowiedzialna za osadzanie się kurzu na otaczających nas powierzchniach.

Ranking oczyszczaczy powietrza do 500 zł

Wśród niewielkich oczyszczaczy powietrza polecamy m.in. różnokolorowe modele od marki Sharp UJ-GC20E-N. To urządzenia kompaktowe, które mają formę zbliżoną do kubka termicznego. Dzięki temu są łatwe w transporcie i nie zajmują wiele miejsca, dzięki czemu sprawdzą się zarówno w domu, jak i w czasie podróży.

  • Urządzenia posiadają filtr PM10, który przechwytuje większość szkodliwych drobin, takich jak pyłki roślin czy kurz.
  • Tego typu urządzenia skutecznie usuwają nieprzyjemne zapachy, co sprawia, że doskonale nadają się do wykorzystania w garderobach i szafach, gdzie przechowywana jest odzież, a często brakuje odpowiedniej wentylacji.
  • Mały oczyszczacz powietrza może zaoferować aż 3 tryby pracy (low, med i turbo). Może być przy tym za pomocą kabla USB, podłączonego do komputera.

Oczyszczacze wykorzystują technologię Plasmacluster. Za jej sprawą do pomieszczenia trafiają jony dodatnie i ujemne, których zadaniem jest neutralizacja wirusów, bakterii, zarodników pleśni oraz inne potencjalnie szkodliwe substancje. Jonizacja powietrza pomaga redukować elektryczność statyczną. Nasycone jonami powietrze pomaga także zminimalizować uczucie zmęczenia i senności.