Oczyszczacz powietrza do 1500 zł – jaki wybrać?

Przymierzasz się do kupna nowego oczyszczacza powietrza? Świetnie! Podpowiemy zatem jak wybrać przystępne cenowo urządzenie, które będzie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Sprawdź nasz ranking oczyszczaczy powietrza do 1500 zł, w którym zebraliśmy modele odpowiednie do mniejszych wnętrz, a także jako urządzenia uzupełniające, np. do wykorzystania w sypialni lub gabinecie.

Skuteczne oczyszczanie powietrza w Twoim domu

Oczyszczacz powietrza ma za zadanie wyłapywać zanieczyszczenia, w szczególności te, które nie są już widoczne gołym okiem. Mowa tutaj o pyłach zawieszonych PM2,5 i PM10, a także spalinach, roztoczach, zarodnikach grzybów oraz pyłkach roślin. Jednak aby urządzenie mogło działać wydajne, musi być odpowiednio dopasowane do przestrzeni, w której będzie pracować.

Swobodny przepływ powietrza w mieszkaniu jest jednak kluczowy dla efektywnej pracy oczyszczacza. Oznacza to, że jedno urządzenie większej mocy może okazać się mniej wydajne, niż kilka mniejszych urządzeń, działających niezależnie, w poszczególnych pomieszczeniach.

Po jaki oczyszczacz powietrza do 1500 złotych sięgnąć?

Wybierając urządzenie do oczyszczania powietrza trzeba zacząć od określenia konkretnych oczekiwań związanych z jego działaniem. Gdzie ma być użytkowane? W tej półce cenowej wybór różnorodnych modeli jest spory. Można postawić na:

  • urządzenie przenośne (odpowiednie do użytku w samochodzie, na biurku lub w garderobie),
  • urządzenie pomocnicze, dedykowane do filtrowania powietrza na powierzchni do ok. 20 m2,
  • urządzenie pełnowymiarowe, dedykowane do filtrowania powietrza na powierzchni do ok. 50 m2.

Nasz ranking oczyszczaczy powietrza do 1500 zł

Przygotowując ranking oczyszczaczy powietrza do 1500 zł postawiliśmy na wybór modeli, które można wykorzystać w danym pomieszczeniu lub nawet w niewielkiej kawalerce. W zestawieniu znalazły się urządzenia różnych marek, w tym:

  • oczyszczacz Coway – CLASSIC – odpowiedni do pracy w pomieszczeniach o powierzchni do 40 m2, odznaczający się smukłą formą oraz ułatwiającymi użytkowanie wskaźnikami jakości powietrza
  • oczyszczacz Sharp FP-J40EUW – zgrabny model do mniejszych wnętrz, oferujący 3-stopniowe filtrowanie oraz technologię Plasmacluster,
  • oczyszczacz Coway – MINI STORM – wyposażony w 4-stopniową technologię filtrowania powietrza (z dodatkowym filtrem funkcyjnym) i skupionym obiegiem powietrza, który nadaje się do wykorzytania nawet w większych pomieszczeniach (do 50 m2),
  • oczyszczacz Vestfrost – VP-A1Z40WH – podobnej mocy, designerski i oryginalny w kształcie model, wykorzystujący aż 5 stopni oczyszczania, w tym z zastosowaniem technologii UV-C LED.

Oczyszczacze powietrza w przystępnych cenach

Dostępny budżet to zwykle główny wyznacznik, jakim kierujemy się przy wyborze domowych sprzętów. Poza naszym rankingiem, polecamy także nieco droższe modele z tej półki cenowej, które również są warte uwagi.

  • Oczyszczacz Sharp KC-D40EUB – to model wyposażony w filtr nawilżający, który może przypaść do gustu osobom ceniącym sobie spójność aranżacji wnętrza – dostępne jest aż w trzech wariantach kolorystycznych! Idealna opcja do kawalerki.
  • Oczyszczacz Coway – HUE HEALING – wyposażony w higrometr i opcję automatycznego nawilżania ewaporacyjnego. Ponadto, zachwyca niewielkimi gabarytami i minimalistycznym designem.

Oczyszczacz powietrza w cenie do 1500 zł może oferować szeroki wybór funkcji i trybów pracy. Ważne jednak, aby wybrane urządzenie było dopasowane mocą do pomieszczenia (lub powierzchni) na której ma pracować. Dzięki temu możesz nie tylko wybrać atrakcyjny cenowo model, ale także cieszyć się jego efektywnym działaniem i niskimi kosztami eksploatacji.