Oczyszczacz powietrza do 1000 zł

Nosisz się z zamiarem zakupu oczyszczacza powietrza? To znakomite rozwiązanie, szczególnie w okresie grzewczym. Dzięki odpowiedniemu urządzeniu powietrze w Twoim domu może być wolne od szkodliwych związków, alergenów i groźnych zarodników pleśni. Sprawdź nasz ranking oczyszczaczy powietrza do 1000 zł, które sprawdzą się funkcjonalnie w Twoim domu, biurze, a nawet samochodzie.

Jaki oczyszczacz powietrza do 1000 zł – dostępne funkcje

Zadaniem każdego oczyszczacza jest filtrowanie powietrza, wykorzystując do tego celu kilkupoziomowy system filtrów oraz dodatkowych opcji, takich jak jonizator czy lampa UV-C LED. Nawet mniejsze urządzenia są przystosowane do wyłapywania z powietrza:

  • smogu, szczególnie groźnych cząstek PM10 oraz PM2,5,
  • zarodników grzybów i pleśni,
  • roztoczy,
  • kurzu,
  • sierści zwierząt,
  • pyłków roślin,
  • bakterii i wirusów.

Jeśli oczyszczacz wyposażono również w filtr węglowy zapewnia on możliwość skutecznego wyłapywania z powietrza nieprzyjemnych zapachów, jak. np dymu papierosowego, aromatów z gotowania czy spalin samochodowych.

Warto jednak pamiętać, że przystępna cena to nie wszystko. Mniejsze urządzenia są wprawdzie tańsze, ale przy tym i ich moc jest przystosowana do oczyszczania powietrza wewnątrz mniejszych pomieszczeń. Inwestując w tani oczyszczacz powietrza, należy brać pod uwagę, aby jego moc była dopasowana do konkretnych potrzeb i specyfiki miejsca, w którym będzie działał. Producent zaleca dla jakiej powierzchni sprawdzi się dany model – przy zakupach nie można więc pomijać tej informacji.

Nasz ranking oczyszczaczy powietrza do 1000 zł

Jeśli poszukuje się urządzenia niewielkiego, odpowiedniego do mniejszego mieszkania lub pokoju, możliwe jest aby znaleźć wydajny oczyszczacz powietrza do 1000 zł lub zakupić nieco większe urządzenie, wybierając wśród modeli z półki cenowej do 1500 zł. Oto nasz ranking najlepszych opcji.

To urządzenie niewielkich wymiarów, o kompaktowej budowie, ale uzupełnione we wszystkie niezbędne komponenty: system potrójnych filtrów, 2 czujniki (kurzu i nieprzyjemnych zapachów), a także w wybór trybów pracy, w tym także nocnej. Jest to urządzenie podstawowe, oferujące możliwość oczyszczenia powietrza z kurzu, smogu, wirusów, bakterii, większych zanieczyszczeń oraz nieprzyjemnych zapachów. Dodatkowo oczyszczacz działa także w oparciu o technologię jonizacji Plasmacluster.

To urządzenie dedykowane do wnętrz o powierzchni do ok. 22m2. Oznacza to, że takie urządzenie najlepiej sprawdzi się w mniejszej kawalerce lub do wykorzystania w konkretnym pomieszczeniu, jak np. sypialni lub gabinecie.

Model wyposażony w system 5-stopniowego oczyszczania powietrza oraz technologię UV-C LED i Plasma ION (jonizator), dzięki czemu zapewnia możliwość wszechstronnego użytkowania. Ponadto, ten oczyszczacz wyposażono także w wybór dodatkowych funkcji, jak intuicyjny wyświetlacz czy możliwość założenia blokady rodzicielskiej. Polecany jest do pomieszczeń nieco większych (do 42 m² powierzchni), co oznacza, że jest idealną opcją do małego mieszkania lub pokoju otwartego, jak np. salonu połączonego z kuchnią.

Jeśli z kolei poszukujesz niedrogiego modelu do pojedynczego pokoju, polecamy także dwa inne urządzenia, plasujące się na półce cenowej do 1500 zł. Są to:

zalecany do pomieszczeń o powierzchni nawet do ok. 30m2.

wyposażony w system poczwórnych filtrów: wstępny, pochłaniający zapachy, HEPA oraz nawilżający, który pomoże zadbać o utrzymanie optymalnej wilgotności powietrza. Przy okazji sprawdź nasze filtry do oczyszczaczy powietrza.