CO WISI W POWIETRZU?

O smogu i jego skutkach słyszeliście na pewno nie raz. Problem ten od niedawna przestał być bagatelizowany, a my zaczynamy walczyć o dobre powietrze. Pogoda tej zimy jest dla nas łaskawa, stężenie szkodliwych pyłów jest mniejsze, jednak szkodliwy smog nie zawsze jest widoczny, bowiem wnika on do organizmu przez drogi oddechowe i wywołuje szereg problemów ze zdrowiem. Niestety smog towarzyszy nam wszędzie, nawet domu, w samochodzie pomimo zaawansowanych filtrów, a nawet w pracy. Na szczęście możemy się przed nim ustrzec i sięgnąć po oczyszczacz powietrza.

Smog to mieszanina pyłów PM 10 i PM 2,5. Ich obecność w powietrzu spowodowana jest przede wszystkim działalnością człowieka. Głównymi winowajcami są stare piece tzw. kopciuchy, w których – do ogrzewania domów – spala się rzeczy, które nie są przeznaczone na opał, tj. muł, kiepskiej jakości węgiel czy stare meble, które w większości posiadają powłokę lakierniczą czy klej. Takie praktyki stosuje się wszędzie zarówno w małych, jak i w dużych miastach. W mniejszym stopniu do powstawania smogu przyczyniają się przemysł i spaliny generowane przez samochody.

Zanieczyszczone powietrze nie jest obojętne dla naszego zdrowia. Smog szczególnie szkodzi osobom, które mają problemy z układem oddechowym, np. zmagają się z astmą czy przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). Ale nie tylko! Osoby, które są narażone na działanie smogu częściej zmagają się z chorobami układu krążenia.

Nie daj się!

Smogu nie da się wyeliminować z dnia na dzień, jest to długi i pracochłonny proces. Na szczęście wiemy o nim coraz więcej i potrafimy się przed nim bronić. Naszą bronią są oczyszczacze powietrza. Skutecznie usuwają z powietrza zanieczyszczenia, które wpadają do pomieszczenia i szkodzą zdrowiu. Niekwestionowanym liderem w produkcji tego typu urządzeń jest firma Sharp. Oczyszczacze tej marki – jako jedyne – posiadają technologię Plasmacluster. Dzięki niej, do oczyszczania powietrza, urządzenie wykorzystuje jony, które naturalnie występują w przyrodzie. Dodatkowo pozwala ona usunąć z powietrza aż 99,7% wszystkich drobnoustrojów oraz alergenów (zarówno roślinnych, jak
i zwierzęcych).

Warto podkreślić, że oczyszczacze marki Sharp dbają o właściwe nawilżenie powietrza, dzięki czemu eliminują zjawisko tzw. elektrostatyczności. Co to takiego?

Elektryczność statyczna to zespół zjawisk, które powstają poprzez tarcie, dotyk lub indukcję (czyli zbliżenie do siebie ciała naelektryzowanego i nienaelektryzowanego). Ze zjawiskiem elektryczności statycznej spotykamy się niemal każdego dnia. Najlepszym i najbardziej charakterystycznym jego przejawem jest gromadzenie się kurzu na przedmiotach wykonanych z tworzyw sztucznych. Jak ono powstaje?

Jeśli pomieszczenie wypełnia suche powietrze odprowadzenie ładunków elektrycznych jest utrudnione i przedmioty, sprzęty czy ubrania są naelektryzowane. Tym samym naładowane elektrostatycznie powierzchnie, np. urządzenia elektryczne, lepiej i szybciej przyciągają wszelkie pyły i zanieczyszczenia. W ten sposób tworzy się właśnie kurz, a jego obecność w mieszkaniu może zaostrzyć objawy alergii czy astmy.

Wybierz swój oczyszczacz

Właśnie ze względu na szkodliwe dla zdrowia zjawisko smogu i gromadzenia się kurzu, oczyszczacz powietrza powinien znaleźć się w każdym domu i biurze. Najlepszym wyborem będą oczyszczacze marki Sharp, które znajdziesz w naszej ofercie.