Rodzaje filtrów w oczyszczaczach powietrza

Aby proces oczyszczania powietrza mógł być jak najbardziej efektywny, istnieją różne rodzaje filtrów do oczyszczaczy powietrza. Każdy z nich pełni w urządzeniu nieco inną funkcję, aby poszczególne etapy filtracji dały zadowalający efekt. Można pomyśleć o tym procesie, jak o przesiewaniu piasku przez sito różnej gęstości – każdy z filtrów wyłapuje cząstki innej wielkości, aby oddane do pomieszczenia powietrze mogło być czyste i w pełni bezpieczne dla organizmu.

Oczyszczacz powietrza do biura – dlaczego warto?

oczyszczacz powietrza do biura

Czy korzystasz z oczyszczacza powietrza w domu? Jeśli tak, z pewnością wiesz, jak duży komfort zapewnia oddychanie czystym powietrzem, bez obaw o zdrowie swoje oraz najbliższych. W ostatnim czasie równie popularnym wyborem staje się również oczyszczacz powietrza do biura. Czy słusznie? Podpowiadamy dlaczego korzystanie z oczyszczacza powietrza w przestrzeni biurowej ma nie tylko sens, ale powinno stać się standardem.

Testuj oczyszczacz powietrza Sharp 30 dni!

Satysfakcja gwarantowana! Cichy jak… oczyszczacz powietrza Sharp! Już od dziś możesz przekonać się jak dobrym i cichym urządzeniem jest oczyszczacz powietrza marki Sharp! Jeżeli nie poczujesz różnicy dokonasz bezpłatnego zwrotu urządzenia i nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. Zapoznaj się z regulaminem promocji kup oczyszczacz oznaczony specjalnym znaczkiem “Testuj 30 dni” i ciesz się zmianą. Jeżeli[czytaj więcej]

Czy tani oczyszczacz powietrza może być dobry?

tani oczyszczacz powietrza

Chcesz dobrać do swojego mieszkania lub biura oczyszczacz powietrza? Tanio oczyszczać powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń jest z każdym rokiem coraz łatwiej, ponieważ rynek tego typu urządzeń rozwija się bardzo dynamicznie. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy warto inwestować w tańsze oczyszczacze powietrza oraz jak wybrać model, który spełni konkretne oczekiwania – bez ogromnego uszczerbku na budżecie.

Oczyszczacze powietrza bez filtrów – czy warto?

oczyszczacze powietrza bez filtru

Poszukując urządzeń filtrujących można natknąć się na modele, które rzekomo mają oczyszczać powietrze, bez użycia filtrów. Tego typu “oczyszczacze” zyskują popularność, ponieważ oferują możliwość tańszej eksploatacji, bez konieczności okresowej wymiany filtrów. Czy jest jednak możliwe aby oczyszczacz powietrza bez filtra działał efektywnie?

Oczyszczacz powietrza na pleśń

Plamy pleśni pojawiające się na ścianach i w łazience stanowią bardzo powszechny problem. Grzyby zaczynają się namnażać w miejscach o dużej wilgotności, zacienionych oraz pozbawionych swobodnego przepływu powietrza. Pojawiających się plam i wykwitów nie powinno się lekceważyć. Im dłużej zwlekamy, tym bardziej się rozprzestrzeniają, co może w dłuższej perspektywie nieść ze sobą negatywne skutki zarówno dla mieszkania, jak i dla naszego zdrowia.

Czy oczyszczacz powietrza usuwa zapachy?

Częste wietrzenie pomieszczeń w naszych domach jest kluczowe, aby powietrze pachniało świeżo i przyjemnie – niestety nie zawsze to wystarcza. Źródłem nieprzyjemnego zapachu mogą być mieszające się aromaty z gotowania, dym papierosowy, domowe zwierzaki lub zapachy przedostające się do mieszkania np. poprzez wentylację. Rozwiązaniem może okazać się wydajne urządzenie do filtrowania powietrza. Jednak czy oczyszczacz[czytaj więcej]

Oczyszczacz powietrza do sypialni – czy pomaga?

oczyszczacz powietrza do sypialni

Zdrowy i komfortowy sen to podstawa dla utrzymania energii przez cały dzień, dobrej koncentracji i efektywnej pracy. Nie zawsze jednak warunki panujące w sypialnie sa optymalne do zażycia pełnowartościowego wypoczynku. Przyczyn może być wiele, ale jedną z najczęściej występujących może okazać się jakość powietrza, którym oddychamy w czasie snu. Dobrze dobrany, niewielki oczyszczacz powietrza do sypialni z pewnością pomoże uporać z tym problemem.